Metro FM

Metro FM, İstanbul üzerinden ülkemize ve tüm dünyaya ulusal alanda yayın yapmakta olan güçlü bir radyo istasyonudur. Türkiye ’nin yabancı müzik dalında en bilindik ve popüler parçaları çalan fm radyo istasyonlarından bir tanesidir. 14.07.1992 yılında Queen – Radio Ga Ga parçasıyla yayınlarına ilk olarak başlamıştır. Aynı zamanda Ülkemizin ilk özel radyo istasyonlarından biri olmakla beraber ilk yabancı müzik çalmaya başlayan özel radyosu ünvanı metro fm de bulunmaktadır. Metro FM dinleyicilerinin sloganı Müziği Keşfet’tir.

Yabancı müziğin değişmeyen ve eskimeyen radyosu olan metro fm sadece hit olmuş parçaları canlı yayında sitemiz üzerinden dinleyebilirsiniz. Türkçe dışındaki farklı lisanlarda Pop Müzik yayını yapan radyo, karasal yayınlar haricinde de Turksat 2A Uydusu dan ve internet yayınları; Iphone, Samsung, Nokia, Blackberry  uygulamaları ile de canlı olarak çok rahat dinlenebilmektedir.

Metro FM uzan grubu tarafından kurulmuş uzun bir sürede grup yönetiminde yayınlarına devam etmiştir ancak radyoya TMSF’nin el koyması ilede kısa süreli devletin kontrolüne geçmiştir. 2005 yılının sonlarında düzenlenen ihale ile radyo Kanada’lı iletişim grubu olan; Canwest’e yaklaşık 23 milyon dolar gibi bir fiyata bu şirkete satılmıştır. 2007 senesinde dünyada meydana gelen  küresel krizden sonra mali durumu bozulan Canwest grubu, 2009 senesinin Mayıs ayında Metro FM ile birlikte Joy FMSüper FM,ve Joy Türk‘ü yerli firmalarımızdan biri olan Actera Group şirketlerinden Spectrum Medya’ya bırakılmıştır. Karasal yayınların yanı sıra Turksat 2A Uydusu ile de  Metro FM dinlenilebilmektedir. Radyo kurulduğu yılından buyana en çok dinlenen yabancı hit müzik radyoları arasındaki sıralamalarda ilk iki sırayı hiç bırakmayan Metro FM ve Radyo Mydonose‘un yayın müdürlüğü ve müzik direktörlüğünü de yapan Sayın Cengiz Ünsal sürdürmektedir.

Metro FM CANLI YAYIN

metro_fm

Metro FM Dinle

Programcılar ve Canlı Yayın Programları

Bigman Morning Show – metro fm dinle
( Sunucusu : Mustafa Kemal Pelivan ) kimdir ?

17.10.1978 tarihinde doğdum, iyi ki de doğmuşum!

1994 yılında radyo programcısı, sonrasında ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Heykel bölümünü bitirerek heykeltıraş olmuş, hayatıma mutlu mesut devam ederken ara ara televizyonlarda belgesel programları çekmiş ve gezip tozmayı seven bir adam haline geldim. Zira tüm bu olaylar ömrüme duhul ederken hayatımda radyo hep olmuş ve olmaya da devam edecektir!

Fm radyoyu seviyorum; sen de sev ve beni dinle. Hafta içi her sabah 06:30 – 10:00 arası Türkiye’nin en iyisinde!

Feel The Energy -metro fm dinle
( Sunucusu : Özgür Taçkın ) kimdir ?

Küçük bir çocuğu radyo yu açık halde bırakarak evde yalnız başına bırakılırsa olacağı olur budur işte! Özgür tam 16 yaşındayken ilk defa canlı yayın tecrübesini tattı. Senelerdir dinleyici olarak çalıştığı ülkenin ilk özel fm radyolarının birine Galatasaray Lisesi’nden konuk öğrenci olarak gittiğinde artık her şey daha farklı olmaya başlamıştı. 90’ların başlarıydı, INXS – Beautiful Girl parçası çalıyordu ve bu çocuk için canlı yayın o gün başladı.

Aklımıza gelen tüm özel ve güzel fm radyolardaki canlı yayıncılık tecrübesinden sonra Metro FM’de sizlerle her gün buluştuğunda heyecandan eli ayağı devamlı titrer. Kırmızıyı, retroyu, brokoliyi ve havada uçan şeyleri çok sever. Ha bir de unutmadan, hafta içi saat 10:00 – 14:00 arasında size yolda da size eşlik eder.

Drive Home & Weekend Hits – metro fm dinle
Sunucusu : Bertan Horasan ) kimdir ?

Sıcacık bir temmuz gününde dünyaya geldim ve o günden beri hep keyifle yaşamaya devam ettim. Okul hayatım hep sorunlarla geçti bunun nedeni çalışma hayatım çok küçük yaşta başlamış olmasıydı. Genç yaşta ilk defa profesyonel anlamda tiyatroyla sahnenin tozunu yuttum. 17 yaşımda ise kendimi ABD’nin Washington DC şehrinde buldum. Orada yaşadığım uzun zaman boyunca “Bertan” adına dili dönmeyen peltek Amerikalılar yüzünden “Bört” diye bir lakabım oldu ve ben bunu özümsemiş oldum. İşin kötüsü beni ziyarete gelen yakın tüm Türk arkadaşlarım da özümsemiş oldu ve lakabım kalıcı hale geldi. Duke Ellington School of Arts’da tiyatro bölümünü tamamlayıp lise diplomamı elime aldım. Sonrasında New York Film Academy’de Sinema oyunculuk dalında akademik workshoplara dahil olup Türkiye ‘ye geri geldim. Geri döndüğüm zaman Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden lisans diplomasını aldım.

Radyoculuk kariyerim 2004’te Radio Hot ile başladı ve yerel bir yabancı hit müzik radyosu olan bu radyoda 6 ay yayın yaptıktan sonra Best Fm’e geçtim ve bu radyoda 2 yıl boyunca hafta sonu yayınlarımla dinleyicilerle buluştum. 2007 yıldında MTV Türkiye’de başlayan VJ’lik görevim boyunca The Rock Chart, World Chart Express, MTV Ekstra Canlı Talk Show, Gündüz Gece Eğlence ve kanalın tek sponsorlu iç yapımı 22:00 / 05:00 Play The Night programlarının sunuculuğunu yaptım.

Bundan böyle Metro FM frekanslarında hafta içi her gün 14:00 – 18:00 saatleri arasında DRIVE HOME  konseptiyle radyolarınızdaki ses olmaya devam edeceğim.

Ara Gaz – metro fm dinle
Sunucusu : Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma ) kimdir ?

Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma Metro FM’de yayınlanan “Ara Gaz” programında, her akşam eve dönüş trafiğinin en fazla olduğu zamanlarda, güncel konular üzerine konuşacak, olayları kendilerine özgü tarzlarıyla yorumlamaktadırlar.

Beşiktaş’ın asla unutulmayan yıldız futbolcularından biri olan Pascal Nouma ve Türkiye ’nin önemli radyocuları arasında bulunan başarılı sunucu, oyuncu Kadir Çöpdemir hafta içi her gün 18:00-20:00 arası Türkiye ’nin en iyisinde!

Metro Hits & Happy Hour – metro fm dinle
Sunucusu : M.Yankı Yönel ) kimdir ?

İstanbul’da çok sıcak günde, 15 Haziran’da dünyaya geldim. Küçük yaşlarımdan buyana müzikle hep haşır neşirdim, galiba müziğin verdiği enerjiyi daha o yaşlarda hissettim. 1993 senesi Ülkemizin için önemli bir tarihhiydi bana göre, yeni yeni tanıdığımız özel televizyon kanalları ile beraber hayatımıza FM bandı üstünde yayın yapan fm radyolar girmişti. O vakte kadar farkına varamadığım radyonun apayrı bir dünya olduğunu fark ettiğim anda ‘ben de orada olmalıyım’ dedimiştim kendi kendime ve işte böyle başladı benim hikayem.

1993 yılından bu yana oradan, buradan ve şuradan; aslında bir yerlerden tanışız sizlerle. Şimdilerde Metro FM’de hafta içi her gün 20:00 – 23:00 saatleri arasında sizinleyim.

Late Night Hits – metro fm dinle
Sunucusu : Kenan Sarıkaya ) kimdir ?

2003 senesinde İzmir’de mikrofon ile tanıştım. Müzik daima benim için önemlidir. İzmir’de bir süre çeşitli yerlerde sunuculuk ve dj’lik yaptıktan sonra İstanbul’a geçtim. Müziğin yanında hobi olarak off- road ve yelken bir çok spor dallarıyla ilgilenmekteyim.

Hafta içi her gün saat 23:00 – 06:30 saatleri arasında en iyi hitlerle Metro FM’de canlı yayındayım.

TOP 20 – metro fm dinle
Sunucusu : Cengiz Ünsal ) kimdir ?

1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Bir kaç başarısız radyo kurma projesinden sonra burada kurulmuşu var demiş ve aynı yıl yerel bir radyoda yayıncılığına başladı. Radyonun kısa bir süre sonra kapanması onu bıktırmadı ve başka bir yerel radyo daha buldu. Bu radyoda kariyerinde yöneticiliğe kadar ilk defa yükseldi ve yerel radyoculuğu tepede bırakma kararı alarak, 1997 yılında Radio Mydonose’da akşam drive-time kuşağında yayın almaya başladı ve aynı zamanda radyonunda müzik direktörlüğü yaptı.

Tarih tekerrür etti ve Radio Mydonose’da da yöneticiliğe yükseldi. 2011 yılında Metro FM ‘de radyo müdürü oldu. Halen Metro FM ve Radio Mydonose’da radyo genel müdürü olarak yayıncılığa devam ediyor.

Metro Is The Dance – metro fm dinle
Sunucusu : Uğur Şener ) kimdir ?

Bir rivayete göre 1987 yılının 27 Mayıs’ında İzmir’de dünyaya geldim. Çok fazla hatırlamadığım 7 yıl sonrasında ilk ve orta öğretimim için İzmir Özel Çamlaraltı Koleji’ne gönderildim. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazandım ve bununla birlikte İstanbul maceram başlamış oldu.

Müziğe olan hayranlığım ve merakım kendimi dj kabininde bulmama neden oldu. Her Cuma ve Cumartesi gecesi 22:00 – 02:00 arası en iyi parçaları Metro FM’de mixsliyorum!

Metro FM Online

Metro FM ‘in bugüne kadar aldığı ödüller

“2007″ Advis Eğitim Kurumları 2007 döneminin en çok fazla yabancı müzik radyosu
“2006″ Future Dergisi 2006 dönemi en çok dinlenen müzik istasyonu
“2005 ” Radyonun Yıldızları 2005 yabancı müzik dalında en iyi ulusal radyo
“2005 ” İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi senesinin en iyi yabancı yayın yapan radyosu
“2004 ” Yıldız Teknik Üniversitesi 2004 senesinin en beğenilen yabanci müzik radyosu
“2003 ” Özel Ortadoğu Eğitim Kurumları’nın zirvedekiler 2003 yılının en fazla dinlenen radyosu
“2003 ” Adapazarı Gazetesi’nin “KİMİ DİNLEDİNİZ?” anketi sonucu EN İYİ RADYO: Metro FM
“2002 ” Beykent Üniversitesi ; en iyi radyo ödülü.
“2002 ” Özel Ortadoğu Üniversitesi en fazla dinlenen yabancı müzik radyosu
“2001″ İstek vakfı ; yılın en iyi yabancı müzik radyosu

2000′li Yıllar
“2000″ Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen ; Radyo Oskarı Ödülü
“2000″ Özel Ortadoğu Eğitim Kurumları en çok dinlenilen yabancı müzik radyosu
“1999″ İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi yılın yabancı müzik radyosu ödülü
“1999″ Roratact Club en iyi radyo istasyonu ödülü
“1999″ Özel Ortadoğu Eğitim Kurumları en çok dinlenilen yabancı müzik radyosu ödülü
“2003 ” Yıldız Teknik Üniversitesi en çok sevilen yabancı müzik radyosu isyasyonu ödülü
“2002 ” Beykent Üniversitesi ; en iyi radyo ödülü
“2002 ” Özel Ortadoğu Üniversitesi en fazla dinlenilen yabancı müzik radyosu
“2001″ İstek vakfı ; yılın en iyi yabancı müzik yayınları yapan radyosu
“2000″ Özel Ortadoğu Eğitim Kurumları en fazla dinlenilen yabancı müzik radyosu

Metro FM irtibat

İletişim Bilgileri
[email protected]
İstekleriniz için : 0 212 368 62 20
Telefonunuzun mesajlar menüsünden yeni mesaj kısmına, mesajınızın başına METRO yazıp bir boşluk bırakıp mesajınızı yazıp 3717′e yollayabilirsiniz.

Bulunduğunuz yerden Metro FM ‘i net dinleyemiyorsanız ve/veya herhangi başka bir teknik problem için: [email protected]

Radyo Müdürü/ Station Manager: Arzu Kaya [email protected]
Pazarlama Koordinatörü/ Marketing Coordinator Etel Kazado [email protected]
Pazarlama Müdürü/ Marketing Manager Melis Kolyozyan [email protected]
İnteraktif Hizmetler Sorumlusu/ Interactive Media Specialist : Aylin Anık [email protected]
İnsan kaynaklarımız/ Human Resources : [email protected]

Metro FM Dinleme Frekansları

97.2 Ankara 97.2 İstanbul
97.2 İzmir 96.0 Adana
102.6 Antalya 98.0 Alanya
93.5 Balıkesir 92.4 Bodrum
97.2 Bursa 97.2 Çeşme
95.2 Çorlu 96.0 Denizli
91.2 Diyarbakır 102.6 Edirne
97.2 Erzurum 97.2 Eskişehir
96.4 Fethiye 103.7 Gaziantep
103.3 Göcek 108.0 Mersin
98.9 Kayseri 104.0 Köyceğiz
88.4 Malatya 96.1 Marmaris
103.1 Osmaniye 103.7 Şanlıurfa
91.2 Sakarya 88.8 Samsun
96.0 Tekirdağ 98.2 Trabzon
96.5 Zonguldak

TURKSAT 3 A
Frekans : 12.729 Mhz
Polarizasyon : Vertical (Dikey)
Sembol Rate : 30.000
Fec : 5/6

EUROBIRD 2 (25.5 E)
Frekans : 11.009 Mhz
Polarizasyon : Vertical (Dikey)
Sembol Rate : 1110
Fec : 2/3

Metro FM ile yabancı müziği keşfedin, yukarıda verdigimiz dj ler programları ve yayin saatleride sitemizden özel flash playerımız ile ( www.radyosonses.com ) üzerinden metro fm radyosunu canlı takip edebilirsiniz.

Check Also

Radyo Mydonose

1988 yılı 12 Ocak tarihinde Ankara’da ve 8 Haziran’da ise; tüm Türkiye Radyo Mydonose adı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir