Radyo Odtü

Radyo ODTÜ, 31 OCAK 1995 yılında başkentimizde canlı yayın hayatına başlamıştır. Ankara merkezli yayınlarını Radyo Odtü 103.1 frekansı üzerinden rock ve jazz(caz) tarzı müzikler ile eskilerin unutulmaz klasiklerini harmanlamaktadır. Radyo Odtü “Hayatın Sesini Aç” sloganı ile siz değerli dinleyenlerine son zamanların hit parçalarından ve seçme eski parçalardan oluşan hareketli ve pozitif elektrik veren yeni bir müzik arşivi yaratmaya çalışmaktadır. Ankara’da ODTÜ Kampüsü içinden canlı yayın yapan radyo, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde de studyosu vardır. Ayrıca, İstanbul’da reklam ofisleri bulunmaktadır. Radyo ODTÜ teknolojiye verdiği önemi anlamak için radyonun 1996 senesinde Ülkemizde yayınlarını internet platformuna aktarabilen ve bu sayede dünyanın her tarafından dinletebilen ilk radyo olmasını gösterebiliriz. Sitemiz de bu derece gençlik ruhuna sahip radyoyu devamlı olarak dinleme olanağı yaratmaya çalışmaktadır. Radyo Odtü dinle seçeneği ile bu gençlik enerjisini siz de hissedebilirsiniz. Ayrıca renkli müzik tarzının yanı sıra sahip olduğu programlar da sizlerin dinlerken zevk almanızı sağlayacaktır.

Modern sabahlar Radyo Odtü programları arasındadır. Modern sabahlar podcast hafta içi 7.00 – 10.00 arasında gerçekleştirilen ve sohbet havasında geçen popüler bir dj programıdır. Bu saatlerde sizlere eşlik eden djler Ege Kayacan, Fahir Öğünç ve Oktay Demirci’dir. Radyo Odtü’de yayınlanan bu program 2002 yılında Özel Radyo ve Televizyoncular Derneği tarafından yapılan on bine yakın internet kullanıcısı tarafından yapılan oylama sonucu yabancı müzik yayını yapan en iyi program seçilmiştir. Ayrıca bu programı hazırlayıp sunan Ege Kayacan, Oktay Demirci ve Fahir Öğünç de en çok oyu toplayan radyo programcıları olmuşlardır. Radyo Odtü yayınladığı bazı programlarda sadece bir tarza ağırlık vererek sadece o tarz dinleyen dinleyicilerin de beğenisini toplamaktadır. Karışık jazz programı bu programlardan biridir. Bu program süresince jazz müzik dinleyenlere bu tarzda akıllarda kalan en iyi parçaları dinletmektedir. Ayrıca yine bu tarzda farklı yeni parçalar da çalarak insanların yeni şarkılar tanımasına da yardımcı olunuyor. Yine bu programa benzer olarak Kilometre Taşlar adlı program ile en seçkin parçaları sizlere sunmaya çalışmaktadır. Gece matinesi adlı program ise gece radyo dinleme zevki olan kişiler için vazgeçilmezdir. Gecenin geç saatlerinde yayınlanan bu program ile hem enerjik müzik dinleme şansına sahip olursunuz hem de gecenin sıkıcı geçmesini önlersiniz. Cumartesi eki adlı programda ise hafta sonunun ilk gününde sizler için özel parçalar çalınmaktadır. Bu günde ister evinizde ister hala çalışıyorsanız iş yerinizde Radyo Odtü dinleyebilir ve kulağınızın pasını alabilirsiniz.

Radyo ODTÜ, bütün bu yayın özellikleri ile dinleyicilerine bir yaşam biçimi olmayı sürdürüyor. Tüm bu sorumluluklarının farkında olan Radyo ODTÜ, 13. yaşı itibarı ile “HAYATIN SESİNİ AÇ” sloganıyla dinleyicileri ile daha da yakınlaşmayı amaçlıyor. Sitemiz bu denli farklı programlara sahip radyo Odtü’yü sizlere ulaştırmak için çalışmaktadır. Pop rock türünde müzik dinlemekten hoşlanan biriyseniz bu radyoyu dinlemenizi öneriyoruz. Hem kaliteli müzik hem de aynı frekanstan giden programları takip etme şansına sahipsiniz.

Radyo Odtü CANLI YAYIN

adyo_odtu

Radyo ODTÜ Dinle

Programlar
40 Haramiler Zirve Yarışı
5’i Bir Yerde
Bazıları Sinema Sever
Benden Hoşlanıyorum
Bir Kış Akşamı
Canlı Canlı
Cumartesi Eki
Çıkış Planı
Dinlence
Gece Matinesi
Gündüz Matinesi
Güneş Gözlüğü
KarışaROCK
KarışıJAZZ
Karışık Kaset
Kilometre Taşları
Koyu Mavi Notalar
Kulaktan Kulağa
Modern Sabahlar
Ofis Kaçkını
Pazar Matinesi
Rockoloji
Sade ve Sakin
Zaman Dilimi

Radyo Odtü Frekans

Frekans Bilgileri
Radyo Odtü dinleme frekansı 103.1 dir.

İletişim Bilgileri
İnönü Bulvarı
ODTÜ Yerleşkesi
Yurtlar Bölgesi
PK 103.1
Çankaya / Ankara
Telefon: 0 312 210 30 30
Faks: 0 312 210 12 77
İnternet www.radyoodtu.com.tr
E-Posta: [email protected]

Check Also

Radyo Mood

Radyo Mood şubat 2002’de kurulmuş bir internet radyosudur. Radyo İstanbul’dan yabancı müzik yayını yapmaktadır. Yabancı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir