Radyo Özgür

Radyo Özgür, ekim 2000 tarihinde bir grup yoldaşın kardeşlik, bağlılık ve sevgi bağlarını arttırmak ve tüm yurda yaymak amacıyla kurduğu bu güzide radyo aynı zamanda özgür düşünce ortamını geliştirmek, Anadolu’nun farklı ve güzel yanlarını herkese göstermek amaçlarını da taşıyor. Türküler bu radyoda farklı bir statüde bulunmakta ve farklı bir ruha sahipler çünkü burası Radyo Özgür. Geleneksel halk müziği ve halk müziğinde özgün yorumlar bu radyoda ağırlıklı olarak yayınlanmakta.

Radyo Özgür, türkü ve halk müziklerinin en güzel kanalıdır. Çok eski geçmişi ve derin tecrübeleri ile Radyo Özgür kullanıcıların ezgilerin notalarına dokunmalarını sağlıyor. Bir yandan dinleyicilerin ufkunu açarken her geçen gün arşivini de genişletmeye devam ediyor.

Bu yayınların dışında günün bazı saatlerinde diğer müzik türlerinin de yayınları olmakta. Aynı zamanda günde birkaç defa haber yayını, hava durumu ve önemli haberlerin acil yayını yapılmakta. Kültür- sanat etkinlik duyuruları ve söyleşilerinin de yapıldığı radyo günümüzde çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Doğru ve düzgün Türkçe kullanımını sorumlu yayıncılık anlaşıyı olarak gören Radyo Özgür, Ankara merkezli olmakla beraber pek çok ilden 108.0 frekansı ile yayın yapmaktadır.

Türkülerin yeniden yankılanıp hayat bulması, canlanması ve yayılması Radyo Özgür’ün en büyük kıvancı olmaktadır. 24 saatlik kesintisiz yayını aynı anda internet ve diğer platformlar üzerinden bizlere sunulmaktadır. Radyo Özgür dinlemek isteyenler radyoları haricinde bu sayfa üzerinden de canlı yayını dinleme imkanına ulaşabilmektedirler.

Radyo Özgür CANLI YAYIN

adyo_ozgur

Radyo Özgür Canlı Dinle

Frekans Bilgileri
Türkü ve Halk müziği severlerin severek dinlediği frekans Radyo Özgür İstanbul 108.0 FM bandı üzerinden canlı dinlenir.

İletişim Bilgileri
Adres: Ziya Gökalp Caddesi No:22/28 Kızılay/Ankara
Tel: 0312 435 26 46
Fax: 0312 435 16 52
Mail: [email protected]

Check Also

Radyo Güney

Her kesimden insanı kendisine bağımlı yapabilecek kadar kaliteli bir radyo olan Radyo Güney  FM, 1994 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir