Trt Türkü

Bir devlet radyosu olan Radyo TRT Türkü temmuz 2009 da yayın hayatına başlamış Türk Halk Müziği sunan bir radyo kanalıdır. Türk Televizyon ve radyo dönemini başlatan Trt Türkiye de en çok sevilen Türk Halk Müziği için özel bir radyo kanalı açarak bu yönde dinleyicilerine en kaliteli parçaları sunmaya çalışmaktadır. TRT Türkü yöresel türkülerimize de sıkça yer vermektedir. Sitemiz de bu tarza bağlı ve güze bir şekilde yayın yapan radyo kanalını takip etmeniz için listeye almıştır.
Sitemizde bulunan Trt Türkü dinle seçeneği ile Türk Halk Müziğinde yıllarca dinlemekten zevk aldığınız parçaları kesintisiz olarak dinleyebilirsiniz. Radyo dinleme tutkusunu zaten Trt ile başlayan çoğu insan Türk halk müziği yayını yapan bu radyo kanalının devamlı dinleyicisi haline gelmiştir. Radyoda en sevilen Türk halk müziği parçaları usta yorumcuların kayıtlarından siz değerli dinleyenlere sunulmaktadır. Gün boyu bilgisayar başında zaman geçirip sakin Türk halk müziği ezgileri duymak isteyenler için uygun bir radyo kanalıdır.
Trt Türkü programları arasında en zevkli geçen Çarşamba akşamları gece on birde gerçekleşen Cengiz Özkan ‘nın sunuculuğunu yaptığı programdır. Sunucu bir saatlik program süresince en seçkin Türk halk müziği eserleriniz sizlere canlı olarak dinletmeye çalışmaktadır. Bu programda garip olan bir durum ise her de fasında bir gurbetçinin programa bağlanmasıdır. İlginç bir şekilde devamlı olarak bu durum şans eseri gerçekleşmektedir. Yurt dışından dinleyicilerin bu radyoya rahat ulaşması için sitemiz özenle hizmet vermektedir.
Trt Türküde sizlerin dinletisine sunulan parçaların geneli eski Türk Halk müzikleri olduğu için çoğu kişinin eski hatıralarını anımsamasını sağlamaktadır. Önceki yıllarda televizyon ve radyo kanallarında çeşitlilik yokken ve yayın zamanları kısıtlıyken dinledikleri parçaları tekrardan eski tadıyla radyodan dinlemek insanların iyi hissetmesini sağlamaktadır. Bu konunun sizin için öneminin farkında olan sitemiz de sizlere Türk halk müziğinin en iyi parçalarını sunan radyoyu ulaştırmaya çalışmaktadır.
Trt Türkü radyo kanalında 24 saat kesintisiz şekilde türkü yayını verilmektedir. Bu sayede insanlar bu güzel müzikleri dinleyecekleri saate kendileri karar vererek sitemiz yardımıyla radyo kanalına erişebilmektedir. Gün boyu bilgisayar başında olan ve arka fonda sakin Türk halk müziği ezgileri duymak isteyenler mutlaka sitemizi ziyaret edip TRT Türkü kanalını dinlemelidir.
Ayrıca radyo Türkiye için özel olan zafer bayramı gibi günlerde de günün önemine dayanarak her zaman sunduğu Türk halk müziği tarzını daha konuya uygun parçalar seçerek sunmaktadır. Siz de işini iyi yapan programcıların hazırladığı bu radyoyu devamlı sitemizden takip ediniz.

TRT Türkü CANLI YAYIN

rt_turku

TRT Türkü Frekans

Frekans Bilgileri
Ankara Çankaya: 107.8
Ankara Elmadağ: 98.6

TRT Türkü irtibat

İletişim Bilgileri
TRT Türkü ve tüm TRT radyoları ile iletişime geçmek için ; http://www.trt.net.tr/anasayfa/anasayfa.aspx adresini kullanabilirsiniz.

Check Also

Radyo Güney

Her kesimden insanı kendisine bağımlı yapabilecek kadar kaliteli bir radyo olan Radyo Güney  FM, 1994 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir